Holstebro Kommune

Handicaprådets medlemmer

subpage-img

Formand

Jens Kristian Hedegaard
Damhusvej 8
7500 Holstebro
Mobil: 4027 1139
Mail: jens.kristian.hedegaard@holstebro.dk
Formand for Social- og Sundhedsudvalget

Næstformænd

Bodil Pedersen
Havfruen 19
7500 Holstebro
Mobil: 2445 3004
Mail: bodil.pedersen@holstebro.dk
Medlem af Udvalget for Børn og Unge

Vita Hagelskjær
Liljekonvallen 44
7500 Holstebro
Mobil:8755 2462
Mail: vita@hagelskjaer.net
Repr. Landsforeningen LEV

Medlemmer

Jørgen Ahler
Hvamvej 23
7500 Holstebro
Mobil:2045 2590
Mail: jorgen@ahler.dk
Repr. Autistforeningen

Mette Jensen
Rendsborggade 27, st.tv
7500 Holstebro
Mobil:5135 3736
Mail: frk-jensen@jensen.mail.dk
Repr. Hjernesagen

Lene Rindom
Viborgvej 237 A 
7500 Holstebro
Mobil: 3172 6890
Mail: lene@lind-tech.dk
Repr. Spastikerforeningen

Preben Bjerring Jensen
Særkærparken 41
7500 Holstebro
Mobil:2625 4372
Mail: epbj@mail.dk
Repr. Scleroseforeningen

Ole Andersen
Naltoftevej 33, 
7500 Holstebro
Mobil:2322 8532
Mail: ole.andersen2@holstebro.dk
Medlem af Arbejdsmarkedsudvalget

Anette Holm
Socialchef
Social og Arbejdsmarked
Viborgvej 67
7500 Holstebro
Tlf.: 9611 4001 / 2381 0421
Mail: anette.holm.@holstebro.dk

Dagny Kloster
Rådgivningschef
Familiesektionen
Kirkestræde 11
7500 Holstebro.
Tlf.: 9611 5107 /6130 7064
Mail: dagny.kloster@holstebro.dk
 

Selvbetjening

Kontakt

Formand

Jens Kristian Hedegaard
Damhusvej 8
7500 Holstebro

Formand for Social- og Sundhedsudvalget

Mobil:4027 1139
Mail: jens.kristian.hedegaard@holstebro.dk