Medlemmer af bestyrelser på plejecentre

Her kan du se, hvem der er med i de nedsatte bestyrelser på plejecentrene

Formand

Jytte Pilgaard (pårørende) 
Mail: jyttepilgaard@hotmail.dk
Tlf.: 23740208

Bestyrelsesmedlemmer

  • Jan Yde (pårørende)
  • Kurt og Anna Marie Poulsen (pårørende og suppleant)
  • Peter Voss (ældrerådsrepræsentant)
  • Mads Jensen (vennekreds)
  • Dora Tang (lokal repræsentant)
  • Merete Krog Christensen (medarbejderrepræsentant)
  • Helle Lykke Nielsen (sekretær og leder)

Formand

Tom Bach Nielsen (pårørende)
Mail: bach1961@gmail.com
Tlf.: 61620530

Bestyrelsesmedlemmer

  • Erik Hald (lokal repræsentant)
  • Sten Bo Stølstrupård (medarbejderrepræsentant)
  • Pernille Asmussen (pårørende)
  • Kirsten Hansen (vennekreds)
  • Birte Ahle repræsentant (ældrerådsrepræsentant)
  • Christina Thurid Rokkjær (sekretær og leder) 

Formand

Emmy Pilgaard
Mail: emmy-pilgaard@jubii.dk
Tlf.: 30356620

Bestyrelsesmedlemmer

  • Sanne Sand (lokal repræsentant)
  • Merete Krøjgaard (lokal repræsentant)
  • Kristen Harbo (beboer)
  • Jytte Sloth (plejehjemmets venner)
  • Anette Bjørn Larsen (medarbejderrepræsentant)
  • Lykke Kjeldgaard (sekretær og leder)

Formand

Inge Christensen (lokal repræsentant)
Mail: ingec@dadlnet.dk
Tlf.: 20163174

Bestyrelsesmedlemmer:

  • Lizzie Sørensen (vennekreds)
  • Vivi Svane (pårørende)
  • Ole Nørgaard (pårørende)
  • Gert Leth (pårørende)
  • Karen Haurum (ældrerådsrepræsentant)
  • Maj-Britt Homan Hjortmose (medarbejderrepræsentant)
  • Gretha Rusbjeg (Suppleant)
  • Bettina Birkkjær Bendtsen (sekretær og leder)

Formand

Bodil Pedersen (lokal repræsentant
Mail: bodil.pedersen@me.com
Tlf.: 24453004

Bestyrelsesmedlemmer:

  • Gert Laustsen (pårørende)
  • John Madsen (pårørende)
  • Else Cederdorff (lokalsamfund)
  • Lisbeth Steffensen (Vennekreds)
  • Jan Bech (ældrerådsrepræsentant)
  • Kirsten Jensen (medarbejderrepræsentant)
  • Mette Bergkvist (sekretær og leder)

Suppleant:

  • Maxime Thoustrup (lokalesamfund)

Formand

Ane Mette Nielsen (repræsentant fra lokalsamfundet)
Mail: panemette2@gmail.com
Tlf.:  21622459

Bestyrelsesmedlemmer

  • Ernst Kjølhede (pårørende)
  • Inge Marie Jensen (pårørende)
  • Jørgen Baunbæk (pårørende)
  • Elisabeth Christensen (vennekreds)
  • Peter Voss (ældrerådsrepræsentant)
  • Elisabeth Bruun (medarbejderrepræsentant)
  • Maj-Britt Friborg (sekretær og leder)

Formand

Jonna Grønver (pårørende)
Mail: jonnagroenver@gmail.com
Tlf.: 40377010

Bestyrelsesmedlemmer

  • Karen Haurum (ældrerådsrepræsentant)
  • Else Kalmayer (vennekreds)
  • Frida Mundbjerg (lokal repræsentant)
  • Lene Pilgaard (lokal repræsentant)
  • Kirsten Hulgaard (pårørende)
  • Susan Meldgaard Rasmussen (medarbejderrepræsentant)
  • Jane Damgaard (sekretær og leder)

Formand

Jens Ebbensgaard (lokal repræsentant)
Mail: jnebbe@mail.dk
Tlf.: 23315770

Bestyrelsesmedlemmer

  • Knud Jacobsen (pårørende)
  • Ingvar Kjeldsen (beboer)
  • Eva Graversgaard (pårørende)
  • Peder Pedersen (Beboernes venner)
  • Henning Jepsen (ældrerådsrepræsentant)
  • Mette Eskilden (medarbejderrepræsentant)
  • Sine Snejbjerg (sekretær og leder)

Der er oprettet bestyrelser på alle kommunens otte plejecentre.

I bestyrelserne samarbejder beboere, pårørende, lokalsamfund og medarbejdere om udviklingen af plejecentrene.

Har du lyst til at læse mere om bestyrelsesarbejdet, kan du læse om det på siden: Bestyrelser på kommunens plejecentre 

Social og Sundhed

Center for Plejecentre og Dagtilbud

mail sundhed@holstebro.dk
phone 96114129

Stationsvej 35
7500 Holstebro